Dünyanın en uzun ağaç üstü gezi parkuru İsviçre’de açılıyor.

Kaydırak parkurları ile birlikte ağaç üstü gezi parkurları da doğa sever turistlerin ilgisini çekiyor.

İsviçre’nin Graubünden Kantonunda misafirleri 11 Temmuz’da gerçek bir atraksiyon bekliyor: Laax-Murschetg ve Laax-Dorf beldelerini birbirine bağlayan, 1,5 km uzunluğunda dünyanın en uzun ağaç üstü gezi parkuru açılıyor. Dört mevsim gezilebilir tesis, döner merdivenler veya asansöler ile rahatlıkla ulaşıla bilir. Bunun için Murschetg ve Dimplaun’da iki kule inşa edilmiştir.

Murschetg’da ki 30 metreden yüksek olan kule, ziyaretçilerine farklı bir atraksiyon sunuyor: 1,30 metreden uzun başı dönmeyen her yaş grubundan cesur ziyaretçiler kendilerini 28,50 m yükseklikten kendilerini 73 m uzunluğunda olan paslanmaz çelikten olan kıvrımlı kuleye sarılı kaydıraktan aşağı kayabilir. Asıl kaydırağın içinde enteresan oluyor: Yer yer transparan olan polikarbon alaşım, misafirlerine ara sıra çevreye bakmalarını sağlıyor, kaydırağın kapalı bölümlerinde ışık efektleri ile kaydırak macerası daha da vurgulanıyor. Kaydırağa binmeye cesareti olmayanlar toplam dört platformun birinden, kaydırağa binen ziyaretçileri takip edebilir.

GTSM Magglingen AG firması tarafımızdan kaydırağın inşası için görevlendirildi. Tesis üretimi bizim burada Rasdorf’ta yapıldı, montaj işleri kendi montaj ustalarımızla gerçekleştirildi. İki özel uzun kollu vinç kaydırak parçalarını gereken yüksekliklere kaldırmak için görevlendirildi. Artık tesisin montaj işleri tamamlandı ve ağaç üstü yürüyüş parkuru hizmete hazır.

GTSM Magglingen AG firmasına bizimle uyumlu çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunar ve farklı heyecanlı projelerde yine beraber çalışmayı arzularız.

Geçmiş yıllarda da benzer projeler gerçekleştirdik, örneğin Bayerische Wald’da bulunan St. Englmar’da ağaç üstü gezi parkuruna 30 m yüksekte başlayan 23,50 m yüksekliğinde olan bir yürüyüş kulesi ilave edildi. Kulenin içinde çeşitli tırmanma aletleri ve iki Wiegand kaydırak ile donatılmıştır.

Foto: Weisse Arena Gruppe

Temas

Josef Wiegand GmbH & Co. KG

Landstraße 12
D -36169 Rasdorf

+49 6651-9800
sales@wiegandslide.de

İletişim Formu
Ilgili kişi

Bizi sosyal medyada takip edin