DÜNYA PRÖMİYERİ: ABD'de ilk CoasterKart açılıyor

Tennessee'de bulunan Pigeon Forg, Smokey Mountains bölgesinde bulunan meşhur bir turizm merkezidir. Burada hâlihazırda beş Alpine Coaster bulunmaktadır. Lisa ve Mark Williford da 2017 yılından beri komşu olan Rodwy Bear Mountain Adventure'de bir tesisi işletiyorlar.
2019 yılından beri Pigeon Forge'de tam TITANIC müzesinin karşısında Rodwy Bear Ridge Adventure Park bulunuyor. Borulu bir hattın yanı sıra burada ABD'nin ilk altı TwinSeater gondollu ve etkileşimli lazer oyununa sahip 430 m güzergâhlı "Mystical Hex" tipi Wiegand-Suspended Coaster açılıyor.
Wiegand'ın en son geliştirdiği CoasterKart, Mart ortasında devreye alındı. Williford çiftine bize güvendikleri için teşekkür ediyoruz ve bu dünya prömiyerini dört göz ile bekliyoruz. Misafirler artık ilk CoasterKartta saatte 40 km hıza kadar 620 metrelik engebeli güzergâhı fethedebilir ve aynı zamanda hızı da kendileri belirleyebilir.

Burada %15'e kadar eğim mümkündür ve doğrudan "Mystical Hex'in" altındaki güzergâhın seyri de tünellerin yanı sıra sona doğru ayrıca doruk noktası olarak gerçek hız treni hisli dik bir son sürüşü de sunuyor. Müşteri, hızın misafirler tarafından emniyet kemerinde bulunan bir tür joystick ile belirlemelerini seçti. İki kişilik 12 vagon, vagonun altında bulunan elektromıknatıslı temassız LIM teknoloji ile hızlanıyor.

Sadece ilk misafirler memnun kalmadı. Sahibi Mark Williford'un düşünceleri: "CoasterKart, pazara tamamıyla yeni bir serüveni katıyor. Kartlar neredeyse ‹Tubo- İtişte' yüksek eğimli bir inişe ihtiyaç duymadan hızlanabiliyor. Misafir, kendisi gaz veriyor ve hızı etkileyebiliyor. Bu atraksiyon böylece çok geniş bir hedef kitleye hitap ediyor. Bu etkileşimli unsur ve ona bağlı farklı sürüş keyifleri sayesinde misafirler bu sürüşü tekrar tekrar yapmak istiyor. CoasterKartlar, istasyondan çıktıkları gibi anında hızlandıkları için kapasite gerçekten de harika." Dünyadaki ikinci CoasterKart hâlihazırda Galler'de yapım aşamasında ve ABD'deki prototipten neredeyse iki kat usun olacak.

CoasterKart hakkında daha fazla bilgi için www.wiegandslide.com/tr/products/coasterkart.html

Temas

Josef Wiegand GmbH & Co. KG

Landstraße 12
D -36169 Rasdorf

+49 6651-9800
sales@wiegandslide.de

İletişim Formu
Ilgili kişi

Bizi sosyal medyada takip edin