Wiegand'ın heyecan verici kuru kaydıraklarında yeni türde serüvenler

Josef Wiegand GmbH & Co. KG firması, şaşkınlık yaratan kuru kaydıraklar konusunda pazar lideridir. Londra'daki "ArcelorMittal Orbit" kulesinde bulunan kaydırak, 80 m yükseklik farkı ile dünya rekorunu korumaya devam ediyor. Wiegand'ın kuru kaydırakları, heyecan verici boyutlarının yanı sıra kaydırağın dış yüzeyinin görünümü için de çok yönlü seçenekler sunuyor. Paslanmaz çelik cam gibi cilalanabiliyor, folyo ile kaplanabiliyor veya boyanabiliyor - bireysel desenli grafiti de mümkündür.
İçinde ise halkalar, renk değişimli ışıklar, ışık hasırları ve yıldızlı gökyüzü şeklinde LED efektleri kullanılıyor. Borunun içinde ses efektleri de mümkündür!

"Wie-Glow" sayesinde artık daha fazla özel tasarım seçenekleri sunuluyor. Sanatçılar, boruyu içinden istedikleri gibi tasarlayabiliyor ve resimler sonrasında tasarruflu UV-LED'ler ile aydınlatılıyor. Buna eşlik eden ses efektleri de serüveni mükemmel hale getiriyor! Renk oyunları, misafirlere kayma hızında görsel olarak eşlik ediyor ve çizgiler, resimler, yıldızlar vs. ile onların duyuları ile oynuyor. Dolayısıyla tema olarak kaydırağın akışında her şey mümkün - ister ilgili müzik seçimli "Back to the Neon 80", samanyolundan Mars'a bir seyahat, ister bir masal teması olsun: Artık eşsiz hale geliyor hiçbir kaydırak diğerine benzemiyor.

"Wie-Glow" konseptinin ilk kurulumu, dünya çapında bir kuru kaydırakta doğrudan bir prömiyer olacak - tam da Almanya'nın ortasında. Şu anda inşaatı devam eden heyecan verici Harzturm (Harz Kulesi), meşhur Brocken dağına eşsiz bir manzara sunmakla kalmıyor, ayrıca daha cesur olan ziyaretçilerin cesaretini iki defa sınıyor. Camdan yapılan manzara platformu, kulenin kenarından oldukça uzanıyor.

Koskocaman bir kaydırak da bir kayma çuvalının içinde yere doğru hızlı inişi mümkün kılıyor. Kaydırak misafirlerine ayrıca panoramik akrilik üst kabuğu ile Harz bölgesine serbest bakışı da sunuyor. Kaydırak misafirleri, kulenin dışına sabitlenen 110 m uzunluktaki tünel kaydırağın son üçte bir kısmında birden bire tamamıyla karanlık bir kaydırak kısmına giriyor ve ardından - Harz bölgesine tipik bir şekilde - cadılar ortaya çıkıyor! Ve bu hızlı gezintide misafirlere, sesli ve rengârenk bir sürpriz finale eşlik ediyor. Serüveni, hatıra olarak bir fotoğraf taçlandırıyor.

2022 yazı itibarıyla bir yenilik: harzturm.de

Temas

Josef Wiegand GmbH & Co. KG

Landstraße 12
D -36169 Rasdorf

+49 6651-9800
sales@wiegandslide.de

İletişim Formu
Ilgili kişi

Bizi sosyal medyada takip edin