Önemli olan, senin istediğin!

28 Nisan'da bu slogan ile Girls‘ und Boys‘ Day gerçekleşti. Bu aksiyon günü, çocuklara ve gençlere her türlü rol klişelerinden uzak bir şekilde çok çeşitli meslek eğitimi ve yüksek tahsil seçenekleri hakkında bilgi edinme imkânını sunan dünya çapındaki en büyük meslek oryantasyonu günüdür.

Eğitmenimiz Bay Pfeffermann, Rasdorf Vockenbach'ta bulunan Werk II fabrikasında saat 8'de 11 öğrenciyi karşıladı. Sonrasında gerçekleşen ve Bay Pfeffermann ile konstrüksiyon mekanikçi Carla Müller'in de eşlik ettiği işletme gezisinde, misafirlerimize şirketimiz ve ürünlerimiz hakkında bir genel bakış sunuldu. Bu gezide personelimiz de fabrika hollerinde ilgili öğrencilerin tüm sorularını cevapladı. Öğrenciler de bu vesile ile şirketimizde temsil edilen çeşitli meslekler hakkında da ilk deneyimler edinme fırsatına sahip oldu. İlgili mesleklerin çırakları, bunları sonrasında ayrıntılı olarak bir sunum çerçevesinde sözlü ve görsel olarak tanıttı.

Oyun parkları ve yüzme havuzları için kaydıraklar ve meşhur yaz kızak pistleri ve diğer sürüş tesisleri gibi boş zaman tesisleri üreticisi olarak ağırlıklı bir şekilde metal işleme ve konstrüksiyon alanlarında faaliyetteyiz. Öğrenciler dolayısıyla pratik bir şekilde ham madde metal ile denmeler yapma fırsatına sahip oldu. Öğrenciler, metalden küçük bir sarayı üreterek delme, havşa açma, eğeleme ve diş açma ile ilgili alıştırma yaptılar. Bunun dışında bir LED kalp de ürettiler. Burada da elektroteknik konusunda ilk izlenimler elde edebildiler.

Katılımcılar, pratik sanatın yanı sıra ilk teknik planlama krokileri konusunda da denemelerde bulundu. Burada kendi isimlerini profesyonel bir konstrüksiyon programı ile tasarladılar. Burada hassasiyet ve güvenli bilgisayar kullanımı gereklidir.

Öğrenciler, heyecanlı bir günün sonunda saat 15'te çıraklarımız ve meslek eğitmenlerimiz tarafından uğurlandı.

Öğrenciler, Girls‘ und Boys‘ Day çerçevesinde olası çıraklık yeri konusunda ilk izlenimler elde edebilir.

Metal işleme ve elektrik tesisatı, Boys‘ und Girls‘ Day'in iki pratik uygulama örneğidir.

Metali bir kalp şekline bükmem, sakin bir eli gerektirir.

Metali bir kalp şekline bükmem, sakin bir eli gerektirir.

Temas

Josef Wiegand GmbH & Co. KG

Landstraße 12
D -36169 Rasdorf

+49 6651-9800
sales@wiegandslide.de

İletişim Formu
Ilgili kişi

Bizi sosyal medyada takip edin