Heyecan verici lokasyonda küçük bir kaydırak

Lübeck koyunun kuzey batısındaki Wagrien yarım adasında sahil kasabası Grömitz bulunmaktadır. Baltık Denizinde bulunan ve 200 yıldan öncesine dayanan bu kaplıca, Almanya'nın en eski kaplıcalarından biridir ve Schleswig-Holstein eyaletinde bulunmaktadır. Grömitz'i özellikle yaz sezonunda sayısız tatilci ziyaret ediyor ve nüfusunu (7100) kat kat artırıyor.

Yaklaşık 400 m ile Schleswig-Holstein'ın en uzun deniz iskelesi olan Grömitz deniz iskelesi ve ayrıca yeni ve modern liman tesisi, ziyaretçileri bir mıknatıs gibi çekiyor. Deniz iskelesinde bulunan dalma gondolu, 30 ziyaretçiyi ağırlayabiliyor.
Deniz iskelesi, suyun üzerinde de muazzam manzaranın yanı sıra yeni bir Highlight sunuyor:

Deniz iskelesinin sağında ve solunda, suyun üzerinde bir eğlence ve dinlenme platformu.

Maceraperest ziyaretçileri orada boru tipi virajlı kaydırak bekliyor. Bu kaydırağın özelliği, 10 m uzunluktaki kaydırak gövdesinin şeffaf ara bölümü ile resmen denizin üzerinde "süzülmesidir". Bazı ziyaretçileri bu ürkütse de kalkış ve varış da güvenli bir şekilde köprünün üzerinde gerçekleşmektedir. Burada 3,74 metre yükseklikteki kalkışa giden kapalı kule konstrüksiyonu, aşırı tırmanma engeli ve her iki tarafta bulunan ve yukarı çekilen özel çıkış da gerekli güvenliği sağlamaktadır.

Temas

Josef Wiegand GmbH & Co. KG

Landstraße 12
D -36169 Rasdorf

+49 6651-9800
sales@wiegandslide.de

İletişim Formu
Ilgili kişi

Bizi sosyal medyada takip edin