AVRUPA'DA VE DENİZAŞIRI YENİ ALPINE COASTER PROJELERİ

Birštonas, Litvanya'nın güney kısmında Neman nehrinin kenarında bulunan bir kür yeridir. Şehir bölgesinde sadece yakl. sadece 3000 insan yaşamaktadır. Birštonas, maden suyu kaynaklarının yanı sıra manzarası, iklim şartları ve yüzülebilen üç suni gölü sayesinde tercih edilen bir dinlenme yeri haline gelmiştir. Şimdiye kadar kulağa daha ziyade klasik gelen, Alpine Coaster'in yaz sonunda açılışı ile değişti.
Tesisin montajı Mayıs ayında başlayacaktır.
Yakl. 150 m uzunluktaki asansör yolu üzerinden kısa bir tırmanıştan sonra hemen inişe geçiliyor:
Bir topaç, 3 metreyi bulan eğimli ayaklıklar, neredeyse zeminle bir şekilde döşenmiş düz hız yolları ve hızlı virajlar, tura heyecan katıyor ve bu sırada muhteşem çevreyi sürekli izleme fırsatına sahip oluyorsunuz.
Bu, Anyksciai'de 2009 yılında açılan tesisten sonra Litvanya'daki ikinci tesistir.
https://www.visitbirstonas.lt/en/news/the-longest-and-most-extreme-summer-toboggan-track-in-lithuania-has-been-opened-in-birstona/

Sıra geldi ABD'de Illinois ve Mississippi nehirlerinin büyük bir nehre birleştiği Illinois şehrine geldi.
WiegandSports GmbH'ın Amerikalı meslektaşları, Aerie`s Resort'ta şirketimizin montajcıları ve bazı yardımcılar ile birlikte 40°C'ye varan sıcaklıklarda 915 m çıkış ve yakl. 270 m inişli bir tesisi kuruyor.
Kızak pisti ve Aeries Resort hakkında daha fazla ilgi çekici bilgiler için bakını
https://www.aeriesresort.com/coaster
https://www.youtube.com/watch?v=pkbCdv3stAM

Hazır okyanusu geçmişken bir de Meksika'ya göz atalım. Daha doğrusu Veracruz eyaletinde bulunan Orizaba'ya. Orada bu yaz yakl. 550 m uzunlukta yakl. 165 m çıkışlı bir Alpine Coaster'in montajı başladı. 20 yeşil, sarı veya kırmızı kızaklı bu sürüşte, çok sayıda viraj ve jumpların yanı sıra iki yüksek topaç da misafirlerin heyecanına heyecan katıyor.

Son olarak bir de Brezilya'ya bakalım. Sao Paulo ve Rio de Janeiro arasında bulunan Capivari'de şu günlerde ülkenin üçüncü Alpine Coaster'i kurulmakta. 340 m küçük ama narin bir ray sistemli iniş ve 135 m uzunlukta bir asansör yolu. Yukarıda tarif edilen projeler gibi bu tesis de mesafe kontrol sistemi ile donatılmıştır. Kızakların depolanması için sevkiyat kapsamına bir garaja çekme sistemi de dâhildir.
Tesisin bu yılda tamamlanması planlanıyor.

Alpine Coaster Birstonas

Alpine Coaster Birstonas / LIT

Alpine Coaster Orizaba

Şantiye Alpine Coaster Orizaba / Meksika

Temas

Josef Wiegand GmbH & Co. KG

Landstraße 12
D -36169 Rasdorf

+49 6651-9800
sales@wiegandslide.de

İletişim Formu
Ilgili kişi

Bizi sosyal medyada takip edin