15 Şubat tarihinde Ras Al Khaimah Emirliğinde yeni Alpine Coaster "Jais Sledder" açıldı.

Ras Al Khaimah'ın maceraperestlerin Emirliği statüsü, en yeni heyecan verici atraksiyonun açılışı ile bir kez daha sağlamlaştı.
Hajar sıradağlarında dolanan ve sürücülere sürüş esnasında manzaralar sunan 1.840 metre uzunluktaki kızak pisti "Jais Sledder", 15 Şubat'ta resmi olarak açılacaktır.
Bu Alpine Coaster, saatte 40 km'ye kadar hızlara ulaşabilmekte. Her bir sürücü güvenli bir şekilde kemerle korunmaktadır ve fren sistemi ile kendi hızını kontrol edebilmektedir.

O bölgenin en uzun tesisi olan bu atraksiyon, BAE'nin en yüksek dağı Jebel Jais'de önümüzdeki aylarda açılacak olan birçok yeni tesisten biridir. Bu tesislerin çoğu, sürdürülebilirlik ve ekoturizm açısından tasarlanmıştır.

Ras Al Khaimah Tourism Development Authority, bu yeni atraksiyonların "dağların ekosistemine dikişsiz bir şekilde entegre olacağını" belirtti. Jebel Jais üzerinde yapılan iyileştirmeler, bu daire tarafından son yılda açıklanan yarım milyar Dirhem tutarındaki yatırımın bir parçasıdır.

Kaynak: www.thenationalnews.com/lifestyle/things-to-do/2022/02/10/new-ras-al-khaimah-mountain-toboggan-ride-jais-sledder-to-open-at-jebel-jais/

Temas

Josef Wiegand GmbH & Co. KG

Landstraße 12
D -36169 Rasdorf

+49 6651-9800
sales@wiegandslide.de

İletişim Formu
Ilgili kişi

Bizi sosyal medyada takip edin