Wiegand Teleferik

Özellikle yaz kızak pistleri için geliştirilmiş ulaşım sistemleri

Yokuş yukarı taşımanın çözümü

Wiegand Teleferik

Wiegand teleferik bizim çukur ve ray yönetimli dört mevsim kızak pist sistemlerde  „kesintisiz“ full otomatik çalışan „Alpine Coaster“'e bağlanan taşıma sistemimizdir. Kızak kayanlar, kızakları ile birlikte çekici teleferikle vadiden dağ istasyonuna taşınacaklar. Bu işlem esnasında sporcular kızaklarından inmeyecekler.
Yolcular vadiden durmaksızın geçen halatlı sisteme kendilerini bağlayacaklar ve dağ istasyonunda otomatik olarak çözecekler. Kızakta ve çekici halatta bulunan kilitleme sistemleri kızağın geri kaymasını otomatik olarak engelleyeceklerdir.
Arazinin elverdiği bölgelerde virajlı pist yapılması olasıdır.
Wiegand teleferik tesisinin bir diğer artısı, tasaruflu işletimidi. İşletmecinin bir diğer avantajı ek kullanım personeli gerekmemekle beraber bakım masraflarıda çok düşüktür.  


Koltuklu teleferik   
Koltuklu teleferiklerde yokuş yukarı taşımaya uygundur. Yolcu koltuklu teleferikte yerini aldığında kızak otomatik olarak koltukta veya ek askıda bulunan halkaya takılır ve yukarı taşınır.

Bir başka olasılık, kızağı kendiliğinden yukarı taşıyan Wiegand kızak nakil sistemi'dir. Böylelikle kızak sporcuları bir yere bağımlı kalmadan koltuklu teleferiği otomatik kullanabilirler.


Çekme teleferiği
Wiegand çekme teleferiği kombinasonunda bir başka olasılık kayak teleferiklerini kızakların yokuş yukarı nakili ve aynı zamanda diğer yolcular için kullanmaktır. Teleferik kancalarındaki çekiş askıları çekme halkaları ile değiştirilir, bunlar elle kızaklara takılır. Dağa çıkıldığında halka kendiliğinden ayrılır. Kayma engelleyicileri  kızağın geri gitmesini engelleyeceklerdir.

İlginizi çektik mi?

Teklifimizi sunmak için yanlızca kademe yüksekliği belirten bir haritaya ihtiyacımız vardır.

+49-6651-9800

sales@wiegandslide.de

İletişim

Başvurularınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Scroll