Yaz Kızak Pisti

Yüksek emniyet standartlarında harika sürüş keyfi

Wiegand Yaz Kızak Pisti – Çukur pistli unutulmaz virajlı

İster farklı tesisler kombinasyonlu, ister tekli atraksiyon, bölgenizin turistik değeri bir yaz kızak pisti ile artar. Wiegand yaz kızak pistinin başarılı çalışması için, iyi tasarlanmış turistik altyapı ve canlı bir cadde önemli etken olur.

Yaz kızak pisti kızakçıları sportif ortama davet eden sportif bir tesistir. Fren yaparak veya „gaz vererek“ sporcu olaya doğrudan etki eder böylece sürüş stilini ve süresini kendi belirler.

Alçak tutulmuş üst viraj sekmanları, viraj ve düz parçalar, köprüler bilhassa dönen konstruksiyonlar pistin araziye uyumunda yardımcı olur, atraktif ve enteresan bir pist gelişimini sunar.

Yaklaşık saatte 500 kişilik taşıma kapasitesi ve tasaruflu işletim ve tesisin bakım masrafları, tesis işletmecisini rentabl olmasını sağlar.

Yaklaşık 500 metre uzunluğunda olan yaz kızak pisti kullanım alanının yaklaşık 25 ile 30 m arası yükseklik farkı olması ve ana alanın yaklaşık 20.000 m² oluşması (200 x 100 m) gerekmektedir. 1000 m pist uzunluğu en az 50 ile 60 m arası yükseklik farkı ve 30.000 m² (300 x 100 m) ana alan gerektirmektedir.

Kızakların ve yolcuların yokuş yukarı taşıma en ekonomik olarak full otomatik Wiegand kayak veya oturmalı teleferik sistemleri veya  Wiegand kızak sistemleri ile çözülebilir.

Safety First! (Önce Güvenlik)

Aşağıda sayılan tesisler

  • Pist sonundaki çarpışmaları azaltmak için Wiegand zorunlu frenleme hattı oluşturmak,
  • hızlanan kızakların frenlemesi Wiegand selektif fren ile öncelikli olarak pist sonuna monte edilmesi frenlemeyi sağlar
  • Devrilmez komforlu kızak „Twinbob“ ile donatılmış sırtlık yolcuların güvenliğini arttırır.

Yaz Kızağımız (Summer Toboggan Run) mümkün olan en yüksek güvenlik ve teknik standartlarını karşılar ve DIN ISO 19202-1-2 veya ISO 19202-1-2'ye göre (DIN 33960'ın yerine) yapılır, teknik onay TÜV tarafından garanti edilir.

İlginizi çektik mi?

Teklifimizi sunmak için yanlızca kademe yüksekliği belirten bir haritaya ihtiyacımız vardır.

+49-6651-9800

sales@wiegandslide.de

İletişim

Başvurularınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Scroll