Wiegand - Haber Arşivi

Ukrayna'daki Alpine Coaster'in prömiyeri

Romanya sınırından yakl. 50 km ve Macaristan, Slovakya ve Polonya sınırlarından yakl. 100 km mesafede bulunan Doğu Karpatlar'daki Bukovel, 68 pist kilometresi ve 20'den fazla teleferikleri ile Ukrayna'nın en büyük kayak ve dağ merkezidir. Poljanyzja çevresindeki birçok dağa dağılmıştır. En yüksek dağı da 1.372 m yüksekliğindeki Dowha'dır. Çok sayıdaki pistlerin yanı sıra birçok seçenek de bulunmaktadır: Buz pateni pisti ziyareti yanı sıra Bukovel'de ayrıca köpek kızağı sürüşü veya Snwomobil turu da yapılabilir. "Bike Zip" de özel serüvenlerden biridir. Burada - elbette güvenli bir şekilde - bir bisiklet ile 560 metre uzunluktaki bir halat ile Molodosti gölünden geçiliyor. Orada ayrıca su kayağı veya Waterboarding gibi çok sayıda su sporları yapılabilmektedir.

Çok çeşitli seçeneklere rağmen bu uzun liste, Wiegand-Alpine Coaster olmadan elbette eksiktir. Gerçekten de olağandışı olan bu tesisin montajına Eylül 2019'da başlandı:

Misafirler önce 600 m boyunca uzun bir pistin kenarından iki kayak teleferiği arasından teleferik ile ormanlık bir alandan 172 m daha yüksekte bulunan dağ istasyonuna çıkarılıyor. Yukarıda sizi merkeze ve çevresindeki dağlara muhteşem bir manzara bekliyor. Ancak kızakçıların bu manzarayı izlemeleri için fazla vakitleri olmuyor çünkü şimdi de çok sayıda Highlight ile donatılmış 1435 m uzunluktaki güzergâhtan aşağıya iniliyor.

Misafirler, 30 metre uzunluktaki bir köprüden ilk yakl. 100 m uzunluktaki ve yakl. 14 m yükseklikteki çift topaca ulaşmadan önce çok sayıda viraj ve kemerden ve çok daha fazla Jump'tan yakl. 700 m ormanlık alandan geçiyor. Kızakçıları, bir viraj ve kemerden geçtikleri kısa bir dinleme aralığı sonrası onları bir sonraki topaç bekliyor.

Şimdi sadece "easy going" bekleyenler çok yanılıyor çünkü kısa bir süre sonra 10 m uzunluktaki bir köprü üzerinden tura çok daha fazla aksiyon katan bir çift topaçtan geçiliyor. Burada 18 m yükseklikte bir direk inşa edildi - Wiegand-Alpine Coaster tarihinde bir rekor. Bazıları, vadide kızaktan biraz titreyen dizlerle inecektir.

Depo topacının yanından tren istasyonuna giriş öncesi son olarak üç virajdan geçiliyor. Sadece hattın heyecan verici seyri ve aşırı yüksek çift topaç bu tesisi olağanüstü kılmıyor, 72 kıcak için dağ ve vadi istasyonlarına kurulan garaja çekme sistemleri de her gün görebileceğiniz bir şey değildir.

Olağanüstü bir sürüş keyfi veren çok sayıdaki Highlight'ların yanı sıra güvenlik de elbette göz ardı edilmemektedir: Mesafe kontrolü burada da mümkün olan en büyük güvenliği sağlamaktadır.

Scroll