Wiegand - Haber Arşivi

Shoppyland için bir kaydırak

Alışveriş merkezlerinde kaydırakların güzel bir şey olduğunu, İsviçre'nin beşinci büyük alışveriş merkezi olan Schönbühl'deki Shoppyland'ın işleticileri de fark etti. Artık 80 mağaza ve gastronomi müesseselerinin yanı sıra yeni bir atraksiyon daha var:

30 m uzunluktaki muazzam bir kaydırak, üçüncü kattan giriş katına iniyor ve alışveriş keyfinin yanı sıra heyecan verici bir değişiklik sunuyor. Aşağıdan kaydırak startına doğrudan yol, 12 m daha yukarıdan seçildiğinde, buna ayrıca kaydırak gibi taşıma kolu ile bir pilona bağlı olan bir sarmal merdiven üzerinden de ulaşılabilir. Tesis, tamamıyla şeffaf bir makrolon ile kaplıdır ve kaydırak misafiri böylece daima dışarı bakabiliyor ancak bunun karşılığında da daima izlenebiliyor. Işıklandırmalar da ilave efektler sunuyor ve hızlı kayma keyfine bir değişiklik katıyor.

Kaydırağın planlaması ve inşaatı, bize üretici olarak özel bir meydan okuması oldu: Oldukça kısıtlı alandan dolayı Shoppyland'ın tarzına yakışır uygun bir çözümü bulmak için iyi fikirler ve yaratıcılık gerekti. İşletme yönetiminin ve alışveriş merkezi ziyaretçilerinin tepkileri, bunu burada da çok iyi bir şekilde başardığımızı gösteriyor.

Scroll