Wiegand - Haber Arşivi

Rusya’da üçüncü Alpine Coaster açıldı

Geçmişte Rusya’da Karadeniz bölgesinde birçok tesisler projelendirildikten sonra, geçen sene Soçi yakınlarındaki Rosa Khutor kayak bölgesinde inşa edilecek Alpine Coaster için satın alma sözleşmesi akdedildi ve Eylül 2018’de montajına başlandı.

Soçi, kayakçıların birinci adresidir ve aramızdaki spor meraklılar tarafından 2014 kış olimpiyatların gerçekleştirildiği yer olarak bilinmektedir. Ancak günümüzde yaz turizminin gelişmesi için de büyük paralar harcanmaktadır.

1365 metrelik dağ işin hattı, Olimpiyat köyünün bitişiğinde başlıyor. 70 adet çok renkli kızaklar, sürüş esnasında renkli bir görüntü oluşturuyor. Üç Topaç, beş köprü, dalgalar, Jump’lar ve 4 m’ye kadar yükselmeler ile dağlara muhteşem bir panorama manzarası sayesinde iniş unutulmaz bir serüvene dönüşüyor. “Mesafe kontrolü” sürüş asistan sistemimiz mümkün olan en yüksek güvenliği sağlıyor. Dağa çıkış hattı da çok özel. 150 m uzunluktaki yükseklik farkı, 640 asansör güzergâhı ile aşılıyor.

Bu Alpine Coaster’in bizim için önemli bir referans projesini oluşturduğu ve böylece Rus pazarının kapasının daha fazla aralayabildiği kanaatindeyiz – devasa bir potansiyel mevcuttur.

Scroll