Wiegand - Haber Arşivi

Mesleki stajyerlerimizin ortak projesi

Geçtiğimiz yılın sonunda Rasdorf belediyesi aşağıdaki projenin uygulanması konusunda destek istedi: Çeşitliliği ve temizliği nedeniyle çok popüler olan çocuk parkı, iki veya üç tarafı açık, içerisinde yaklaşık 3 adet bira çadırı garnitürü yer alabilecek büyüklükte hava koşullarına dayanıklı bir çardak ile süslenecekti. Çocuk parkının teması olan “Mikadonun” bu tasarımda yansıtılması beklendi.

Söylendiği gibi yapıldı. Çok geçmeden, bu projenin tüm mevcut mesleki stajyerlerimiz için ortak bir çalışma olabileceği anlaşıldı. Mesleki staj yapan 3 sistem planlayıcısının her biri, Aralık ayında belediye başkanına sunulacak fikirlerini ve tasarımlarını topladı. Olumlu geri bildirim aldıktan sonra ince planlamaya geçildi. Proje eskizlerinin ve 3D görüntülerinin yanı sıra üç önerinin her biri için gerekli çeşitli malzemeler ve ihtiyaçlar belirlenerek, bu görevi üstlenen ticari mesleki stajyerlerimiz projeye katıldı.

Tüm veriler toplandıktan sonra, mesleki stajyerler her tasarım için kapsamlı bir proje tanımı hazırladı. Ocak sonunda büyük an geldi: Üç mesleki stajyer belediye meclisine önerilerini sundu.

Kazanan proje “Pavillon Diamant” ilan edildikten sonra, projenin pratik uygulamasının zamanı gelmişti. Öğrenebilmek ve doğru planlama yapabilmek için önemli olan projeyi ilerletmek ve gerekirse ara sıra bazı terslikleri tolere etmekti.

Mart ortasında tasarım teknisyenlerimiz atölyemizde çardağın yapı parçalarının yapımına başladı. Yapı parçaları tamamlandıktan sonra ateşle galvanize edildi ve boyandı.

20 Mayıs'tan itibaren oyun parkındaki montaj işleri başladı. Mesleki stajyerler, bir uzman denetiminde koruma çardağı çoğunlukla kendi başlarına kurdu. Büyük ölçüde sistem planlayıcıları ve ticari mesleki stajyerler tarafından gerçekleştirilen önceki işlerde olduğu gibi, tasarım teknikerlerimiz bu projede de oldukça zorlandı.

Proje süresince doğru görev dağılımı ve hem kendi aralarında, hem tedarikçiler ve diğer katılımcılarla bağımsız iletişim önemliydi.

22 Haziran’da mesleki stajyerlerimizin de katılımıyla belediye başkanı Jürgen Hahnyeni ve bir heyet tarafından düzenlenen bir tören ile yeni "Pavillon Diamant"ın açılışı yapıldı.

 

Sevgili mesleki stajyerlerimiz, bu proje kapsamında her zaman her şeyin yolunda gitmeyeceğini ve hep birlikte başarılı olabilmek için, fikir zenginliğinin, iyi bir iletişimin, kriz yönetme yeteneğinin, yaptırım kabiliyetinin ve takım ruhunun önemini öğrendiniz. İçinizdeki cevheri gösteriniz - -sizinle gurur duyuyoruz!

Scroll