Wiegand - Haber Arşivi

İsveç’te Alpine Coaster’in prömiyeri

Isaberg Mountain Resort tatil tesisi, açık hava maceraları ve spor aktiviteleri için mükemmel Basecamp ‘tir: Nissan nehrinin su sisteminde kano sürmek ve balık tutma, dağda Bouldering ve yüksek halat bahçesinde tırmanma kadar revaç görmektedir – buna dağ bisikletçileri için sayısız yollar ve rotalar da dâhildir.

Isaberg, kışın on pisti, altı teleferiği ve en modern suni kar tesisi ile kış sporcuları tarafından bolca ziyaret edilen bir hedef noktasıdır. Altı kişilik ekspres teleferiği sayesinde Isaberg’in doruğuna hızlı bir şekilde taşınmak mümkündür, bekleme sıraları neredeyse yok gibidir.

Tesiste farklı boyutlarda tatil evleri ve kendini besleyenler için veya otel hizmetli özel misafir evleri gibi bir kamping alanı ve ülkeye özel ve sezona uyarlanmış yemekler sunan iki restoran da bulunmaktadır.

İşleticiler, macera arayan misafirler için mümkün olduğu kadar eşsiz olan ancak konsepte de uygun olan bir atraksiyon ararken elbette o tarihe kadar İsveç’te eşsiz olan Alpine Coaster’imizi buldular. Arazi koşulları mükemmeldi ve neredeyse 900 m uzunluktaki ve iki topaca sahip dağ treni mümkün kıldı. Yukarıya çıkış, 45 m uzunluktaki asansör ile gerçekleşmektedir. Misafirler için 30 kızak hazırda bulunmaktadır. Yağmur başlıkları, misafirleri icabında ıslanmaktan korumaktadır. Maksimum güvenliği diğerlerin yanı sıra mesafe kontrol sistemimiz sağlamaktadır.

Tesisin açılışı Haziran için öngörülmüştür.

Scroll