Wiegand - Haber Arşivi

Arche Rhön (Rhön Gemisi), yeni bir Highlight'a kavuşuyor

Thüringen eyaletinde Rhön'de bulunan Kaltenwestheim yakınlarındaki Weidberg'deki Erlebniswelt Rhönwald macera dünyası, tüm yaşlardan ziyaretçilere oyun oynar gibi birçok hayvanı ve bitkiyi barındıran Rhön biyosfer rezervi hakkında bilgiler aktarmaktadır. Çok sayıda oyun ve katılma seçenekleri, bilgilendiren konu kulübeler, bir yalın ayak patikası, bir yarasa mağarası ve büyük bir oyun parkı bulunmaktadır. Konserler, rehberli yürüyüşler ve çeşitli kutlamalar gibi çok sayıda etkinlikler de ziyaretçiler için çok yönlü seçenekleri tamamlıyor. Macera dünyasının merkezini, Rhöne'e muhteşem bir manzara sunan ve üzerine çıkılabilen bir kuleye sahip gemi şeklindeki "Arche Rhön" oluşturuyor.

2020 sezonun açılışı ile yeni bir atraksiyon devreye alındı: 27 metre uzunluktaki virajlı bir boru kaydırağı, "Land der offenen Fernen'e (açık uzaklıkların ülkesi)" bir bakış sonrası cesur misafirleri gemi binasının üst katından 8 saniye içerisinde 10 metre daha aşağıdaki zemine taşıyor – o kadar cesur olmayan ziyaretçiler elbette merdiven üzerinden aşağı inebilirler.

Yukarıdaki çıkışın görülememesinden dolayı startta bulunan bir lamba, kaymanın herkes için güvenli bir eğlence olması için kayma aralıklarını kontrol ediyor. Yünden yapılan kayma hasırları, borudan hızlı bir turu ve elbette ilave bir güvenliği de sağlıyor.

Genelde üstü kapalı olan borunun orta kısmındaki üst kâsesi, şeffaf polikarbonat ile kaplı olan çok sayıda delikle döşelidir. Gelen ışık da yıldızların altında kayma hissini sağlamaktadır.

Kaydırağın sabitlenmiş olduğu birçok taşıma koluna sahip bir merkezi pilon, tesise gerekli sabitliği veriyor.

Bu kaydırak tesisi, Erlebniswelt Rhönwald macera dünyasında bu türdeki ikinci tesistir. 2017 yılından beri, 28 m uzunluktaki paslanmaz çelikten bir kaydırak, 814 m yükseklikteki Ellenbogen üzerinde "Noahs Segel'in (Nuh'un Yelkeni)" bir parçasıdır.

Yeni: Arche Rhön'deki kaydırak tamamlanmadan kısa bir süre önce

2017 yılından beri Noahs Segel'de kayılabiliyor

Scroll