Alpine Coaster

Islak çalışırlık garantisi dahil – Özel gerilimli heyecan

Her havaya uygun - Yaz kızak kayma pistimiz „Alpine Coaster“

Raylı kızak kayma Alpine Coaster sistemimiz tüm seneye yayılan kızak kayma zevki verir.
Bu tip kızak kayma sistemleri kendilerine Avrupanın kayak bölgelerinde, Asya ve Amerika’da kendilerini fazlasıyla kanıtlamışlardır bu bölgelerde misafirler artık sadece yazlar değil, kışlarda olağanüstü değerlenmiştir.
İster tek alet, ister kış sporlarının yoğun bölgelerinde komple kurulum olsun, Alpine Coaster her havaya uygunluğu ile çalıştırıcısına tüm yıl boyunca kazandıracaktır.

Klasik çukurlu kızak kayma pistlerinde olduğu gibi buradada kızak sporcusu, kendi hızını ve sürüş stilini kendi belirler.

Söz konusu kızak pistinin kendine özgü bireysel düzenleme olanakları vardır. Bunlardan en önemlileri özel ve daire konstruksiyonları ve 6 metre yüksekliğe kadar olan istifleme konstruksiyonlarıdır.

Yaklaşık 500 kişiye varan saat başı taşıma kapasitesi, az personelle kullanım ve bakım masrafları işletmecisini rentabl bir tesis sahibi yapar.

Yaklaşık 500 metreden oluşan Alpine Coaster kullanım alanının yaklaşık 40 ile 50 m arası yükseklik farkı olması ve ana alanın yaklaşık 20.000 m² oluşması (200 x 100 m) gerekmektedir. 1000 m pist uzunluğu en az 80 ile 100 m arası yükseklik farkı ve 30.000 m² (300 x 100 m) ana alan gerektirmektedir.

Kayakların ve müşterilerin yokuş yukarı nakliyesi en ekonomik olarak full otomatik Wiegand Teleferik sistemleri ile çözülebilir.

Diğer olanaklar:

Mevcut oturaklı teleferik kullanımı

  • Kızakların otomatik olarak oturaklı teleferiğe bağlanması, veya
  • ek olarak farklı bir otomatik kızak nakliye sisteminin kullanımı

Var olan teleferiğin kulanımı

Önce Güvenlik!

Dağ Kızağımız (Alpine Coaster'imiz) mümkün olan en yüksek güvenlik ve teknik standartlarını karşılar ve DIN ISO 19202-1-2 veya ISO 19202-1-2'ye göre (DIN 33960'ın yerine) yapılır, teknik onay TÜV tarafından garanti edilir.


Bir güvenlik tertibatının yanı sıra, örnek olarak yıllarca bizim tüm bantlarımızda kalitesini göstermiş zorunlu frenleme bandı ve selektif frenleme sistemi kullanıcısının daha da güven içinde olması doğrultusunda ileri teknolojik gelişimlere uğramıştır:

  • Sürücü Destek Sistemi "Mesafe Kontrol" (PDF)
  • Yeni sınırlandırma frenleme sistemimiz „Tempomat“ (daha...)

İlginizi çektik mi?

Teklifimizi sunmak için yanlızca kademe yüksekliği belirten bir haritaya ihtiyacımız vardır.

+49-6651-9800

sales@wiegandslide.de

İletişim

Başvurularınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Scroll